Hapësire reklamuese

Aktualitet

Nëntë tërmete brenda 10 orëve, ja zonat që u lëkundën sot në Shqipëri

Shkruar nga Newsbomb
Nëntë tërmete brenda 10 orëve, ja zonat që u

Nëntë tërmete janë regjistruar këtë të martë (9 janar) në vendin tonë brenda 10 orëve.

Sipas IGJEUM lëkundjet sizmike janë regjistruar në Korçë, Koplik, Konispol, Vlorë,Prrenjas dhe Ersekë.

Magnituda e tërmeteve ka qenë e lehtë, nga 2 deri në 3.1 Rihter.

Për fat të mirë lekundjet sizmike kanë qenë të vogla dhe nuk kanë shkaktuar panik te qytetarët.

Tërmetet që u shënuan sot:

 1. 9 Jan 2024, 10:30:47 am

  Magnituda: 2 Rihter

  Thellësia : 15 KM

  Vendodhja : Maliq, Korçë

 2. 9 Jan 2024, 10:25:00 am

  Magnituda: 2.1 Rihter

  Thellësia : 15 KM

  Vendodhja: Çërravë, Korçë

 3. 9 Jan 2024, 6:40:07 am

  Magnituda: 2 Rihter

  Thellësia : 15 KM

  Vendodhja : Voskop, Korçë

 4. 9 Jan 2024, 6:08:55 am

  Magnituda: 2.4 Rihter

  Thellësia : 15 KM

  Vendodhja : 166 km SE of Erseke

 5. 9 Jan 2024, 5:48:38 am

  Magnituda: 2 Rihter

  Thellësia : 15 KM

  Vendodhja : 28 km NE of Prrenjas

 6. 9 Jan 2024, 4:19:21 am

  Magnituda: 2.3 Rihter

  Thellësia : 15.4 KM

  Vendodhja : 157 km SE of Konispol

 7. 9 Jan 2024, 3:44:53 am

  Magnituda: 2.5 Rihter

  Thellësia : 9 KM

  Vendodhja : Lukovë, Vlorë

 8. 9 Jan 2024, 3:21:53 am

  Magnituda: 2.7 Rihter

  Thellësia : 5.3 KM

  Vendodhja : 166 km SE of Konispol

 9. 9 Jan 2024, 1:02:20 am

  Magnituda: 3.1 Rihter

  Thellësia : 36.7 KM

  Vendodhja : 704 km NW of Koplik

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese