Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Nensi Dojaka s’ndalet, stilistja shqiptare merr një tjetër çmim prestigjioz në Fashion Awards 2021

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stilistja shqiptare, Nensi Dojaka ka fituar një tjetër çmim e British Fashion Council për talentet e reja.

Çmimi LVMH 2021 përfshinte një dhuratë prej 300,000 € dhe një vit mentorimi. Ajo po përdor fondet për të zgjeruar ekipin e saj dhe ofertën e produkteve.

Kjo nuk hera e parë që stilistja shqiptare vlerësohet për talentin e saj, në shtator ajo fitoi çmimin prestigjioz të Fondacionit “Louis Vuitton” për stilistët e rinj.

Stilistja shqiptare është e njohur më së shumti për modelet e saj ekstravagante të veshjeve, me prerje të ndërlikuara.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img