Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Nënë Gjela: Në kampin e Tepelenës lashë shpirtin, Dila 3 vjeçe më vdiq e etur për një pikë ujë… (RRËFIMI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kjo është historia e Gjele Gjikolajt, me gjasë, sipas gazetares së kulturës Admirina Peçi, nëna e fundit prej të mbijetuarave që iu vdiqën fëmijët në kampin e Tepelenës.

Ajo ka sjellë një dëshmi rrënqethëse për “Dosja K”, ku ka rrëfyer dhimbjen e tejskajshme për humbjen e gjysmës së saj, Dilës, 3 vjeçe që vdiq e etur për një pikë ujë.

“Në kampin e Tepelenës lashë shpirtin”, thotë nënë Gjela, një grua që bart kaq shumë dhimbje e kujtime nga kampi famëkeq që nuk kurseu askënd dhe bëri nënat të gërmonin me thonj për të gjetur eshtrat qumështore të fëmijëve të tyre, vdekur në kamp.

Ndiqni dokumentarin si më poshtë në video!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img