Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nënë e tre fëmijëve, 43-vjeçarja humb jetën pas bëri vaksinën AstraZeneca (Filloi t’i dhimbte stomaku)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tania Smith 43 vjeçe, ka ndërruar jetë pak ditë pasi bëri vaksinën anti-covid, AstraZeneca. Pas disa vizitave të shpeshta në spital për dhimbje stomaku, britanikja nënë e tre fëmijëve vdiq nga mpiksja e gjakut.

Partneri i zonjës Smith, Kenneth Edwards vendosi të flasë pasi mori vesh për vdekjen e gazetares së BBC, Lisa Shaw e cila vdiq në Newcastle, pasi ishte trajtuar në kujdes intensiv pas marrjes së vaksinës.

Ajo pësoi mpiksje gjaku dhe më pas ndërroi jetë. Edwards tha se Tania ishte ndjerë keq për disa ditë pas dozës së dytë dhe më pas u zgjua një mëngjes nga dhimbja e madhe dhe telefonoi urgjencën për ndihmë.

Ai deklaroi se asaj nuk i ikën dhimbjet edhe pasi mjeku i dha ilaçe. Ajo u dërgua në Spitalin Derriford ku u zbulua më vonë se kishte pësuar mpiksje gjaku. Në lidhje me vdekjen e saj është hapur një hetim nga autoritetet ligjzbatuese britanike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img