Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nënë e dy vajzave, del FOTOJA: Kush është sanitarja Rukie Hoxhaj që merrte ryshfet te ‘Shefqet Ndroqi’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c218310e3531875942cc1ca4c2ebe865

Në foton e publikuar është Rukije Hoxhaj, sanitarja tek spitali “Shefqet Ndroqi”, që bashkëpunonte me Tire Alldervishaj për t’u marrë ryshfet familjarëve të pacientëve me Covid-19.

Ajo u arrestua ditën e sotme me akuzën “Shpërdorim detyre” dhe “Mashtrim”.

Së bashku me të, sot u arrestuan edhe tre infermieret Mira Bushi, Sheqerije Koci, Sidorela Çela.

Këto bashkëpunonim me njëra-tjetrën, për të marrë ryshfet. E gjithë skema e mashtrimit u zbulua përmes përgjimeve në telefonin e sanitares Tire Alldervishaj, e cila kishte shkëmbyer mesazhe me personat e përmendur më sipër.

Rukije Hoxhaj është gjyshe dhe nëna e dy vajzave.

“Rukije Hoxhaj, e bija e Ramazan dhe e Zeqine, e datëlindjes 20.02.1964, lindur dhe banuese në Tiranë, me detyrë sanitare e spitalit universitar ”Shefqet Ndroqi”, për veprën penale të ”Mashtrimi” parashikuar nga neni 143/2 i K.Penal”,- thuhet në njoftimin e prokurorisë.

rukoja_2.jpg

rukije_hoicha.jpg

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img