Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

“Nëna më telefonoi dhe më tha se lufta filloi”, e reja ukrainase rrëfen si i përjetoi sulmet e sotme   

Lajme të ngjashëm

Në orët e para të mëngjesit të sotëm Rusia lëshoi raketat mbi kryeqytetin Kiev dhe qytetet e tjera të vendit. Qytetarët ukrainas kanë filluar masivisht të largohen nga kryeqyteti për shkak të frikës nga lufta, duke krijuar radhë të gjata mjetesh. Një e re ukrainase ka treguar për BBC se nëna e saj e ka telefonuar, duke i thënë se lufta kishte filluar.

“Unë tani do shkoj në qendër të Ukrainës, prindërit e mi jetojnë atje, dhe duket zonë më e sigurt. Nuk kam fjetur deri në 4 të mëngjesit se na kishin paralajmëruar se do kishte luftë. Por pastaj pasi më kishte zënë gjumi, nëna ime më telefonoi dhe tha se lufta ka filluar”, tha ajo.

Më shumë