Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

Nëna e dy fëmijëve humbi jetën pas abortit, zbardhet ekspertiza

Lajme të ngjashëm

34-vjeçarja Etleva Çullhaj, humbi jetën pak orë pasi kishte kryer abort në maternitetin e Elbasanit. Paraprakisht bëhet me dije se ekspertza ka nxjerrë rezultatin e vdekjes së të resë, nënë e dy fëmijëve që është shkaktuar si pasojë e tromboemboli, ose mpiksje gjaku. Mjeku gjinekolog si dhe ai reanimator janë shoqëruar në Polici, por pas ekspertizës, janë lënë të lirë.

Cullhaj, nënë e dy fëmijëve, prej kohesh punonte në Elbasan ku merrte lokale të vogla me qira. Trupi i 34-vjeçares është çuar në Baldushk të Tiranës pasi aty banonin prindërit e saj, ku edhe do të bëhet përcjellja për në banesën e fundit.

Theksojmë se dy mjekët e spitalit të Elbasanit, Arben Paralloi dhe Behar Gjevori janë vënë nën hetim lidhur me vdekjen e 34-vjeçares.

Lexo edhe: E RËNDË/ 34 vjeçarja kryen abort dhe ndërron jetë pas disa orësh, procedohen dy mjekët në Elbasan (EMRI)

Më shumë