Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Nëna 30 vjeçare humbi jetën gjatë lindjes, zbardhet dëshmia e mjekëve në Polici

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje tragjike është shënuar tre ditë më parë në Fier, ku ka humbur jetën në Spitalin e Fierit gjatë lindjes një 30-vjeçare.

Bëhet me dije se 30 vjeçarja, Elisabeta Lamaj ka humbur jetën pas kryerjes së anestezisë lokale. Fatmirësisht mjekët kanë ndërhyrë dhe kanë sjellë në jetë foshnjen, e cila është në gjendje të mirë shëndetësore.

Ka qenë bashkëshorti, Leonard Lamaj, i cili ka bërë kallëzimin penal në policinë e Fierit, duke akuzuar mjekët për mjekim të pakujdesshëm.

Mësohet se mjekët në dëshminë e tyre janë shprehur se 30-vjeçarja ka humbur jetën nga infrakti akut i miokardit.

Sakaq, piritet përgjigja e autopsisë.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img