Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Nën masa të rrepta sigurie, Shullazi del nga spitali dhe transferohet në qelinë e regjimit 41 bis

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nën masa të rrepta sigurie Emiljano Shullazi është transferuar nga spitali drejt në ambientet e sektorit 41-bis.

Prej disa kohësh Shullazi ndodhej në spital pasi kishte probleme shëndetësore, ndërsa 2 ditë më parë ai bëri një ndërhyrje në të dy krahët.

Lëvizja e tij u krye në masa të rrepta sigurie nën shoqërimin e Forcave Operacionale të DPB, RENEA dhe Policisë së Shtetit.

Shullazi është akuzuar për krime të rënda, që nga vrasjet te shpërthimet me eksploziv, trafik dhe shitje e shpërndarje droge, si dhe akuza të tjera në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. Në mënyrë të vazhdueshme ai ka qenë i dyshuar dhe i hetuar disa herë për gjobëvënie dhe shtrëngim me dhunë dhe kanosje për dhënie pasurie.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img