Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Nën hetim për fshehje të ardhurash e deklarim të rremë pasurie, SPAK njofton KPA për Ardian Hajdarin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka njoftuar zyrtarisht Kolegjin e Posaçëm të Apelimit (KPA) për Ardian Hajdari, i cili është nën hetim për fshehje të ardhurash dhe deklarim të rremë të pasurisë.

KPA duhet të marrë në shqyrtim pezullimin e anëtarit të saj Hajdari. Anëtari i shkallës së dytë të vetingut, akuzohet nga SPAK për fshehje të të ardhurave tatimore dhe mos deklarim pasurie në ILKDPI gjatë ushtrimit të detyrës së avokatit.

albsig

Anëtari i KPA, Hajdari u kallëzua në SPAK në qershor 2020 nga ish-gjyqtarë dhe ish-prokurorë që nuk kaluan procesin e vetingun.

Në janar 2020, ishte anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Besnik Cani që kallëzoi pranë SPAK, dy gjyqtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Ardian Hajdari dhe Luan Daci.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img