Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

NEGOCIATAT/ Rama video-mesazh nga makina: Po nisem drejt Brukselit! Nuk jam as optimist dhe as pesimist

spot_img

Lajme të ngjashëm

16c5f22aec72032c31c9f959e284d5be

Nga makina e tij, teksa u nis këtë mëngjes drejt Brukselit, kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër mesazh.

Rama bën me dije se po niset drejt Brukselit për të takuar kryeministrat e vendeve të BE. Ndërkohë, shprehet se kancelarja Merkel dhe presidenti Macron do të takohen sot, teksa ndajnë qendrime të ndryshme për çështjen e negociatave të Shqipërisë.

Rama thekson se nuk është as optimist dhe as pesimist, por sipas tij po bëhet e pamundura për të marrë një ‘Po’ të merituar.

“Sot kancelarja gjermane dhe presideti i Francës do të takohen. Një nga temat do të jetë edhe vendimarrja e KE pasnesër ku do të mbahet vendimi përfundiar. Kancelarja dhe Gjermania po përpiqen për një ‘Po’ për të dyja vendet. Ndërsa qendrimi i Francës nuk përkon me atë të Gjermanisë dhe shumices së vendeve anëtare.

Nuk jam as optimist dhe as pesimist. Por po bëhet maksimumi për të marrë ‘Po’ e meritur. Tani po nisem për Bruksel me kryeministr Zaev për të takuar kryeministrat e BE. Do të komunikojmë shpejt përsëri”, tha Rama.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img