Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Negociatat Kosovë – Serbi, Kurti takon nesër këshilltarët e Macron dhe Merkel

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

636a3e36ede435f4700de1d0df55b15e scaled

Kryeministri Albin Kurti do të takohet nesër me këshilltarët e Presidentit francez Emmanuel Macron dhe Kancelares gjermane Angela Merkel.

Takimi do të mbahet në Prishtinë në orën 09:00, në parlament.

Palët do të diskutojnë rreth marrëveshjes së Kosovës me Serbinë, ndaj Kurti ka kërkuar që BE të mos përjashtohet nga dialogu.

“BE dhe SHBA janë bashkë. Ata mund të kenë dallime, por dallime ka edhe brenda partive e lëre më tek ata që i ndan një oqean”, kishte thënë Kurti më herët.

Pas këtij takimi, në orën 13:00 do të zhvillohet mbledhja e rregullt e qeverisë së Kosovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img