Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

NEGOCIATAT/ Donald Tusk sot në Tiranë, takim me Ramën (AGJENDA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Këshillit të Europës Donald Tusk, do të vijë sot në Tiranë, teksa BE do duhet të marrë një vendim për çështjen e negociatave me Shqipërinë.

Tusk do të pritet në orën 15:00 nga kryeministri Edi Rama. Mësohet se pas takimit me kryeministrin, kreu i KiE do të mbajë edhe një konferencë për mediat në orën 15:35.

Para mbërritjes në Shqipëri, ai do të zhvillojë mëngjesin e sotëm takime edhe në Maqedoninë e Veriut.

Vizita e kreut të KE në Tiranë vjen vetëm një muaj para vendimit të Këshillit Evropian për çeljen ose jo të negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Në 18 tetor, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin përgjigje përfundimtare nga Europa e Bashkuar për negociatat me BE-në.

Më shumë
spot_img
spot_img