Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Në zyrë duke bërë plane për fushatën, qëllohet me armë zjarri drejt kandidatit për kryebashkiak

Lajme të ngjashëm

Kandidatit në Louisville, Kentaki (shtet i SHBA), Craig Greenberg i është bërë atentat.

Mediat e huaja raportojnë se një person i maskuar kishte qëllua me armë drejt zyrës së tij. Ai ka shenjën e një plumbi në xhup, por fatmirësisht atë nuk e ka prekur.

Kandidati, Craig Greenberg, tha se ai dhe katër anëtarë të ekipit të tij të fushatës ishin në një takim në mëngjes, kur një burrë hyri brenda.

“Kur e përshëndetëm, ai nxori një armë, më drejtoi dhe filloi të qëllonte”, tha Greenberg në një konferencë shtypi.

Personi i armatosur po qëndronte në hyrje të derës ndërsa qëlloi me armën e tij disa herë, tregoi ai.

Lidhje me ngjrajen është arrestuar Quintez Brown, 21 vjeç, jashtë ndërtesës ku ndodhi ngjarja. Ai akuzohet për tentativë vrasjeje dhe katër akuza të tjera.

Kandidati për kryebashkiak


Më shumë