Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Në Wembley për të mbajtur gjallë ëndrrën me fantazi, si rreshtohet Shqipëria me Anglinë (FORMACIONI)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja shqiptare e futbollit do luajë sot sfidën e parafundit kualifikuese për Kupën e Botës në grupin I. Kuqezinjtë e Edy Rejas kanë një transfertë të vështirë, teksa luajnë në 20:45 me Anglinë. Në Wembley, shqiponjat gjejnë një nga skuadrat më të forta në Europë, me matematikën që lejon tanët të shpresojnë për vendin e dytë.

Trajnari Edy Reja do luajë me fantazi sot në mbrëmje, teksa Bajrami parashikohet pas sulmuesve Uzuni dhe Cikalleshi. Mbrojtja me tre dhe një mesfushë me muskuj, kjo është mënyra sesi mund të dalim me pikë nga transferta, shkruan Newsport.al.

Dy ndeshje nga fundi, Shqipëria renditet e treta në grup, pesë pikë më pak se Anglia kryesuese dhe dy më pak se Polonia e vendit të dytë. Polakët luajnë me Andorrën në transfertë, teksa kanë një ndeshje të vështirë pas tri ditësh me Hungarinë. Shpresat e kuqezinjve tanë nuk janë vetëm në dorën e tyre.

Formacioni i mundshëm:

Shqipëria (3-4-1-2): Berisha, Veseli, Kumbulla, Ismajli; Hysaj, Trashi, Bare, Gjasula; Bajrami; Uzuni, Cikalleshi Trajner: Edouardo Reja

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img