Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Në vetëm pak minuta vjen lajmi i mrekullueshëm për dy vëllezërit nga Fieri, ja kush është ofruar t’i ndihmojë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32e3cb9e9a30442174ef1d96b2a8ad84

Vetëm pak minuta pas publikimit të një historie tronditëse njerëzore në newsbomb.al vjen edhe lajmi i mrekullueshëm për dy vëllezërit nga Fieri. Spitali Amerikan ka ofruar karrocën me bateri që kërkonin dy vëllezërit diagnostifikuar me sëmundjen e rëndë.

Sejdin Bica dhe vëllai i tij Miklovan Bica, përkatësisht 30 dhe 35 vjeç  vuajnë nga një sëmundje që quhet distrofi muskulare progresive.

Sëmundja fillon me dobësimin e këmbëve rreth moshës 3 vjeçare dhe avancon me shpejtësi duke çuar në vdekje shpesh para moshës 40 vjeçare për shkak të përfshirjes së mushkërive dhe muskujve të zemrës.

Të vetëdijshëm për gjendjen shëndetësore, dy vëllezërit nuk kërkonin as kurim e as para por thjesht karrocë me bateri për të lëvizur.

Menjëherë pas publikimit të lajmit, me redaksinë tonë kanë kontaktuar përfaqësues të Spitalit Amerikan duke na bërë me dije se ata do venë në dispozicion karrocat.

LEXO EDHEHistoria që të mban frymën pezull, dy vëllezër nga Fieri të sëmurë rëndë nuk duan as kurim, as para por thjesht…një karrocë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img