Hapësire reklamuese

Aktualitet

‘Në veri kanë turp të flasin për seksin, grisen librat e edukatës seksuale’, gazetarja shqiptare bën deklaratën e fortë

Shkruar nga Newsbomb

Gazetarja Erjona Rusi ishte e ftuar pasditen e sotme  në emisionin ‘Ftesë në Pesë’, në Top Channel.

Kohët e fundit, ajo ka qenë në qendër të vëmendjes nga mediet, për shkak të shkrimeve provokuese në revistën më të re feministe ‘Bitch Magazine’.

Në mbrojtje të një prej shkrimeve të saj ‘Unë jam k****, po ti çfarë je’, ajo theksoi sërish kompleksitetin që ka shoqëria jonë kur vjen fjala te marrëdhëniet seksuale.

Pas një takimi me vajza dhe gra të disa fshatrave në veri, Erjona tregoi se mësueset e shkollave atje i grisin faqet e librit të edukatës seksuale, pasi e shohin të turpshëm komunikimin e atyre informacioneve te nxënësit.

Sipas Rusit, kjo nuk është aspak mënyra e duhur për edukimin e vajzave dhe jo vetëm.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese