Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“Në vendlindjen e Gramozit, mikut tuaj shumë të shquar”, Ramën e presin me këngë polifonike në Salari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c8cd9174cba7944b82276080043858d0

Kryeministri Edi Rama ka qenë dje në Salari të Tepelenës, vendlindjen e kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

Rama ka shkuar për inagurimin e rrugës Tepelenë-Salari, por aty është pritur me këngë labe nga grupi polifonik i zonës. “Ne këtej nga anët tona, për ju kemi një urim, le të thonë çfarë të duan, juve u bëftë dira 1000”, thuhej ndër të tjera në tekstin e kënfës.

Ndërsa Rama u tha banorëve që me këto investime, Tepelena kthehet në qendër e një perimetri turistik.

“Besoj që i kemi mbajtur fjalët e dhëna dhe atë që po diskutonim, është që në këto investime që e dini sa gjatë janë pritur, gjithë Tepelena kthehet në qendër e një perimetri turistik dhe më në fund ëndrra e daljes në det u bë realitet”, tha Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img