Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

“Në varfëri ekstreme dhe prej muajsh pa energji elektrike”, 48-vjeçari vetëvaret në pemën pranë banesës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 48-vjeçar është gjetur i pajetë ditën e sotme në fshatin Rrajcë, lagjia Krastë, të Librazhdit.

Sipas dëshmive të banorëve të zonës, Fatos Çollaku është vetëvarur në një pemë pranë banesës së tij. Ata thonë se gjendja e rënduar ekonomike mund ta ketë shtyrë 48-vjeçarin drejt vetëvrasjes.

Fqinjët janë shprehur se prej kohësh ai jetonte me motrën në një banesë thuajse të rrënuar, në varfëri ekstreme, dhe prej disa muajsh i kishin shkëputur edhe energjinë elektrike për shkak të mospagesave.

Trupi i tij gjendet në morgun e Elbasanit, ku akoma nuk është paraqitur mjeku ligjor për ekspertizën ligjore për të përcaktuar shkaqet.

LEXO EDHE: “Nuk i është ndërprerë në asnjë moment energjia”, OSHEE reagon për vetëvrasjen në Librazhd: Keqardhje që përdoret politikisht një fatkeqësi personale

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img