Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Në top listën e në Billboard, Bebe Rexha s’i fsheh emocionet: Uau, jam e shokuar!

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha është një nga emrat më të suksesshëm të muzikës në arenën ndërkombëtare. Ylli i muzikës Pop ka arritur suksese të shumta të këngëve të saj që janë shndërruar në hite botërore, si dhe është fituese e disa çmimeve të rëndësishme.

Së fundmi, ajo është shpallur si artistja femër që ka qëndruar më gjatë në top listat e Billboard, për zhanret “Country” dhe “Dance/Electronic”.

Këto rekorde vijnë falë dy këngëve të saj shumë të suksesshme, “Mean to be” (bashkëpunim me Florida Georgina Line) dhe “I’m Good (Blue)” (bashkëpunim em David Guettan).

E lumtur për këtë arritje në karrierën e saj, Bebe ndau me ndjekësit në Instagram një foto ku shkruan:

“Uau, jam e shokuar! Artistja femër që ka qëndruar më gjatë në ‘Billboard Hot Country’ dhe ‘Billboard Dance/Electronic’ në vendin e parë.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha)


Më shumë