Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
74 %
1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Në Tiranë do mbajë koncert për 28 nëntor, Dua Lipa merr nënshtetësi shqiptare nga presidenti Begaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Bajram Begaj i dha sot shtetësinë shqiptare, këngëtares me famë botërore, Dua Lipa.

Kreu i Shtetit priti sot artisten e mirënjohur dhe vlerësoi talentin e saj, shpirtin artistik, si dhe angazhimin e saj në mbështetje të kauzave sociale.

“Është kënaqësi e veçantë që sot presim artisten e madhe Dua Lipa. Them artiste e madhe, por ajo është edhe një vajzë e thjeshtë, që krenarinë më të madhe na e ka dhënë ne, Shqipërisë, Kosovës dhe kudo ku ka shqiptarë nëpër botë.

Rinia shqiptare ju ka shembull dhe ju keni treguar se ëndrrat arrihen duke punuar gjithnjë e më shumë. Ti i ke bërë të gjithë shqiptarët bashkë! Ndaj kam kënaqësinë t’ju jap shtetësinë shqiptare”, u shpreh Begaj.

Më shumë


spot_img

spot_img