Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Në Tiranë diskutohet mandati i Saimir Tahirit, deputetët e PS përshëndesin me “selfie” nga Italia (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Që prej një jave i gjithë vendi është mbërthyer nga debati i fortë për çështjen e mandatit të deputetit Saimir Tahiri.

Kuvendi të mërkurën vendosi që të mos të autorizonte arrestimin e deputetit Saimir Tahiri. Por edhe pse në Shqipëri të gjithë po flasin për çështjen Tahiri, deputetët e Partisë Socialiste dhe ata të Opozitës janë larguar për në Itali.

Parlamentarët shqipëtarë po marrin pjesë në seminarin e organizuar “Për promovimin e transparencës dhe përgjegjësisë për parlamentarët” në Romë, në Senatin italian.

Delegacioni shqiptar përbëhej nga Vasilika Hysi Nënkryetare e Kuvendit të Shqipërisë, Ervin Bushati Kryetar i Delegacionit të Përhershëm të Kuvendit të Shqipërisë pranë Këshillit të Europës, Oerd Bylykbashi, Gent Strazimiri, Pertrit Vasili, Luan Rama, Oriola Pampuri, Eduard Shalsi, Ulsi Manja, Ermonela Valikaj (Felaj), Klotilda Bushka, Almira Xhembulla, si edhe Genci Gjonçaj, Sekretar i Përgjithshëm i Kuvendit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img