Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ne Tirana” kthehet në parti politike, me listë të plotë në zgjedhjet e 2017

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ad47d402dfe4b6c243041c4fd3508f16

Grupimi “Ne Tirana” i udhëhequr nga Gjergj Bojaxhi, në zgjedhjet qendrore të 2017 do të garojë me listë të plotë si parti politike.

Kjo është konfirmuar nga anëtarëi i këtij grupimi, Ermal Hasimja, i icli ka pranuar për Tema Tv se se rezultati i respektueshëm i arritur në zgjedhjet lokale, është një pikënisje e mirë për të vazhduar në zgjedhjet e 2017-s.

ermal

Ky grupim u shpreh ai, është i vendosur për të çuar përpara betejën e nisur me korrupsionin dhe klientelizmin.

Veç figurës së Gjergj Bojaxhiut, në listën për zgjedhjet e 2017-s do të ketë edhe shumë figura të tjera që do t’i bashkohen këtij grupi, në dy vitet e ardhshme.

Më zgjedhjet lokale të 21 qershorit “Ne Tirana” kandidoi në kryeqytet me Gjergj Bojaxhi, duke grumbulluar më shumë se 16 mijë vota, ndërsa Hasimja pohon se sfidë për partinë e re do të jetë shtrirja në të gjithë Shqipërinë dhe sidomos në zonar rurale.

Lexo edhe: Gjergj Bojaxhi mohon krijimin e partisë: Nuk ka asgjë konkrete

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img