Tirana
light rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
30 °
Die
28 °
Hën
30 °
Mar
32 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Në takim me të rinjtë në Tiranë, Rama ironizon keq Kryemadhin: E keni pa si e ha gjuhën shqipe, O Zot, o Zot (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me të rinjtë e njësisë 5 në Tiranë.

Në fjalën e tij Rama ka sulmuar dhe ka ironizuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi duke thënë se ajo e “ha gjuhën shqipe” dhe se studentët nuk duhet të votojnë partinë e saj.

albsig

“Sot s’duhet ta diskutojnë fare. Do marrin shenjë do i gjuajnë 9. Sot studentët ekselentë duhet të ndihen bijë dhe bija të kësaj familje.

Të gjuash ke 6. Të gjuash ke 6 do të thotë të japësh votën analfabetizmit funksional. Si ata aplikacionet do të flasësh shqip, s’do të flasësh shqip ap, ap ap. S’ka problem merremi vesh, merremi vesh. E keni parë Monikën si e kafshoh gjuhën shqipe sa herë hap gojën.

 Jo gjuhën e vet se gjuhën e  vet e ka jashtë gjithë kohës, por gjuhës shqipe, e keni parë ju ca heq gjuha shqipe, kryefjala kur flet Monika. Tak kryefjala kur kallzuesi ul kokën e ha shpull, hidhet kundrinori. E keni parë ju. Profesor Doktor Monika Krymadhi o Zot! O Zot i madh. Sa herë që harron presjen i fut një të shame në mes. E para voto. Po kur thotë ne jemi rinja, ne jemi rinija. Rinija është Lsi, pu, pu, pu. Nuk e di. Zoti i mbrojtë. Ata që e hanë karkalecin e Monikës,” tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img