Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Në Suedi vrasin tigrin pasi ishte i infektuar me COVID-19, pozitivë dalin edhe 2 luanë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d80925aee4cd49dea044f8a6180ce0ca

Autoritetet suedeze kanë vrarë një tigër që rezultoi pozitiv në testine  koronavirusit.

Tigri femër me moshë 17 vjeçare u vra për shkak të simptomave të rënda të frymëmarrjes dhe moshës së madhe, pas ii kishte të pakta shanset për ta fituar betejën me koronavirusin.

Ndërkohë të infektuar kanë rezultuar edhe dy luanë si dhe një pjesëtar i personelit që kujdesej për kafshët.

Për arsye sigurie kopshti zoologjik do të mbyllet për këtë sezon, ndërkohë që zbulimi i pozitivitetit te kafshët daton që nga 13 janari i këtij viti.

Më shumë

spot_img
spot_img