Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ne shqiptarët kemi edhe një post-COVID tjetër”, mjeku: Shkaktohet nga antibiotikët dhe deksametazoni, pasi mbarojnë infeksionin dyjavor…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f55223399e2c86a4403753007f9bd651

 

Mjeku Arjan Mezini ka thënë me shaka se përveç post-COVID-it afatmesëm dhe afatgjatë, shqiptarët kanë edhe një post-COVID afatshkurtër.

Ai u shpreh se pasi shqiptarët mbarojnë infeksionin dyjavor, javën e tretë telefonojnë të shqetësuar duke thënë se u është rikthyer koronavirusi, pork jo shkaktohet nga antibiotikët dhe deksametazoni.

“Ne përmendëm post-COVID afatmesëm dhe afatgjatë, por ne shqiptarët kemi edhe një post-COVID afatshkurtër. Pasi mbarojnë atë infeksionin dyjavor, javën e tretë marrin të alarmuar “unë jam me temperaturë, mu kthye”. Ky është post-COVID shqiptar i shkaktuar nga antibiotikët dhe deksametazoni i përdorur me tonelata”, tha Mezini në Opinion.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img