Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

“Ne, Shqipëria, nuk ndalemi më”, Edi Rama “në delir” pas vendimit të BE: Nuk ka më kufizime për levizjen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit që kanë marrë sot vendet anëtare të Bashkimit Europian, për heqjen e kufizimeve të lëvizjes për 8 vende jo anëtare, ku përfshihet dhe Shqipëria.

“Lajmi qe prisni. Bashkimi Europian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore jashtë BE, duke përfshirë edhe Shqipërinë.

albsig

Ia dolëm edhe kësaj sfide, sepse NE, SHQIPËRIA, NUK NDALEMI MË në ngjitjen tonë drejt majës ku e meritojnë fëmijët tanë”, shkruan kryeministri.

Ky vendim i BE vjen në një kohë që për shkak të pandemisë së Covid-19, vendet e BE nuk pranonin udhëtarë nga vendet e tjera, ose kishin kufizime të forta. Nga sot këto kufizime janë hequr. Shqipëria konsiderohet një vend i sigurt për shkak të situatës së qëndrueshme të pandemisë.

Lexo edhe: BE-ja heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img