Hapësire reklamuese

Aktualitet

Në Shqipëri edhe shkollat po kthehen në magazine droge

Shkruar nga Newsbomb

Kultivuesit e hashashit këtë herë nuk kanë kursyer as shkollën për ta kthyer në magazinë për kultivimin e drogës.

As kontrollet e shumta të policisë nuk i ndalin banorët në fshatra të ndryshme që të vazhdojnë punën e tyre me mbjelljen dhe kultivimin e drogës.

Këtë herë policia ka gjetur dhe sekuestruar 41 kilogram lëndë kanabis në një fshat të Përmetit.

Gjatë operacionit u arrestua 68-vjeçari Myslim Shpata në fshatin Miçan. Sasia e drogës duket e paktë para tonelatave që jemi mësuar të dëgjojmë në media kohët e fundit.

Por interesante në këtë histori është fakti se droga ruhej në godinën, që dikur shërbente si shkollë e mesme për të rinjtë e fshatrave të zones, shkruan vloranews. Duke parë përhapjen masive të kultivimit të drogës, shkolla është braktisur dhe funksioni më i mirë që mund të kryejë për momentin është si magazinë e hashashit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese