Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Në Shqipëri do mbahet festivali i parë në botë ku hyrja do jetë me teste të shpejta për Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

700bcfa818b76d31d40f0b2834aba7e6

Për herë të parë në botë në verën e vitit 2021 do të mbahet në Shqipëri një festival ku hyrja do të lejohet pas kryerjes së testeve të shpejta për Covid-19.

Festivali Unum do të mbahet në muajin qershor, me pjesëmarrjen e disa DJ të njohur si Ricardo Villalobos, Seth Troxler, Priku dhe tINI.

Në një deklaratë, organizatorët thanë se “ky event do të zhvillohet 100% në një mënyrë të përgjegjshme dhe të sigurt, pasi ka miratimin e plotë të qeverisë, pavarësisht nga kufizimet në vendet e tjera”.

Kohët e fundit është përfolur se në evente të ngjashme në vende të ndryshme të botës, si stadiume, koncerte, opera apo teatër, mund të kërkohet pasaporta e vaksinimit si kusht për hyrjen. Por kjo varet nga vetë shtetet që do të vedosin të aplikojnë një masë të tilë.

Më shumë

spot_img
spot_img