Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Në shkurt mbahen zgjedhjet, kush janë 17 shqiptarët që garojnë për Parlamentin e Kantonit të Cyrihut

Lajme të ngjashëm

Në shkurt do të mbahen zgjedhjet për Parlamentin e Kantonit të Cyrihut.

Në këto zgjedhje për Parlamentin e Kantonit të Cyrihut do të garojnë dhe 17 politikanë me origjinë shqiptare.

Shqiptarët që do të marrin pjesë në garë janë: Lule Agusi, Ylli Doko, Shpend Fazliu, Qëndresa Hoxha, Lejla Salihu, Ramiz Dani, Rixhil Agusi, Arife Asipi, Agron Beqiri, Besarta Berisha Cakolli, Dafina Gash, Bashkim Maliqi, Advije Delihasani, Besim Imeri, Ilir Imeri, Albane Selimi, Elmonda Bajraliu.

Kantoni i Cyrihut është më i madhi për nga numri i banorëve dhe më i zhvilluari në Zvicër, shkruan Albinfo.ch. Po ashtu në këtë kanton konsiderohet se jetojnë më shumë shqiptarë se në secilin kanton tjetër.

Më shumë