Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

‘Në shërbim të pacientëve në terapi intensive’, Rama publikon foton e doktoreshës shtatzënë: Heroin e ditës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

57a8f9257aebcbf58afba7ee53c6b84c

Ditën e sotme doktoreshë Krisli Serani i ka prekur të gjithë me një foto publikuar nga Infektivi i QSUT.

E veshur deri në dhëmbë, doktoresha shihej tek mbante me dorë barkun e saj të rrumbullakosur dhe shkruante “sepse ne punojmë bashkë këtu”.

barku.jpg

E kishte fjalën për djalin që po pret dhe është në javët e fundit të shtatzanisë. Sot në mesditë newsbomb.al publikoi fotot e doktoreshës, të cilat morën shumë reagime dhe u përhapën masivisht në rrjete sociale. 

Megjithëse pak vonë, foton e saj e ka publikuar sot në mbrëmje edhe kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar atë si heroin e ditës.

“Nuk mund të mos e shkëpusja nga faqa e Ogertës heroin e ditës! Dr. Krisli Serani, mjeke e re në muajt e fundit të shtatzanisë, sonte vijon të jetë në shërbim të pacientëve në terapinë intensive në spitalin infektiv, aty ku ditë natë luftohet për jetën”, shkruan Rama krahas postimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img