Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Në Serbi një film shqiptar, Eduarti xhiron për herë të parë shqip në tokën serbe dhe Arbana nuk mund të ishte më e lumtur se kaq

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Eduart Gishaj është i pari regjisor shqiptar që po xhiron një film shqiptar në Serbi. Një ngjarje e madhe për të gjithë shqiptarët pasi nuk është e lehtë që në  tokën serbe të flitet shqip, madje dhe të xhirohen projekte.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, moderatorja, Arbana Osmani  e emocinouar i ka shkrehur urime partnerit të saj për këtë arritje të madhe.

“Eduart Grishaj duke xhiruar në Serbi një film shqiptar është një emocion më vete. Gjithashtu urime Eduartit tim që qenka regjisori i parë shqiptar që xhiron një film shqiptar në Serbi”,- shkruan Arbana.

Më shumë

spot_img
spot_img