Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Në selinë e PS “flenë gjumë”, Basha takon aleatin të cilit i siguroi mandatin dhe largohet nga zyra

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërsa procesi i numërimit po shkon drejt fundit, situata nga të gjitha palët politike paraqitet e qetë.

Selia e PS ka qenë tërësisht “në gjumë” që prej ditës së djeshme ndërsa vetë kryeministri Edi Rama para pak minutash tha se në sheshin “Skënderbej” nuk ka asnjë organizim dhe asnjë festë por thjesht një fjalim fitoreje që pritet të mbajë shefi i qeverisë.

Nga ana tjetër edhe në selinë e PD janë të qetë ndërsa kreu i kësaj partie Lulzim Basha është larguar nga zyra pas një takimi që pati me kreun e PR Fatmir Mediu, i pesti në listën e PD për Tiranën dhe tanimë deputet në Kuvendin e Shqipërisë.

Pak para takimit me Mediun, Basha pati edhe një takim me ish-kryeministrin Berisha lidhur me rezultatin e këtyre zgjedhjeve.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img