Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Në sallë edhe Linda Rama, kryeministri citon Nënë Terezën kur flet për afganët: Edhe kur nuk bën dot gjëra të mëdha, bëj gjëra të vogla cdo ditë, por me dashuri të madhe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur ditën e sotme fjalën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ndërkohë që në sallë ishte e pranishme edhe bashkëshortja e tij, Linda Rama.

Ai foli edhe për strehimine  afganvë, ku u hspreh se nuk mund të rrinim duarkryq, pavarësisht kapaciteteve të kufizuara. Fjalën e tij Rama e mbylli me një shprehje të Nënë Terezës: “Edhe kur nuk bën dot gjëra të mëdha, bëj gjëra të vogla cdo ditë, por me dashuri të madhe”.

“Është detyra jonë të bëjmë gjithçka për të mos braktisur popullin afgan për t’i rezistuar çdo kthimi në epokën e errësirës. Nuk mund të rrinim duarkryq, pavarësisht kapaciteteve të kufizuara. Me një humanizëm të pakufizuar u hapën dyert refugjatëve afganë. I mirëpritëm sepse kemi detyrën morale, i detyrohemi historisë sonë si refugjatë.

Në këtë jetë ka një kohë kur merr dhe një kohë kur jep. Ashtu si kur ka thënë Nënë Tereza, edhe kur nuk bën dot gjëra të mëdha, bëj gjëra të vogla cdo ditë, por me dashuri të madhe. Përulësisht ne po bëjmë pjesën tonë”, u shpreh kryeministri.

linda 640x335 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img