Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Në rradhë për vaksinën AstraZeneca, personat mbi 60-vjeç marrin dozën e parë: Jemi shumë të kënaqur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon procesi i vaksinimit masiv të qytetarëve pranë tendave të ngritura në sheshin “Skëndërbej”.

Dhjetra qytetarë mbi 60-vjeç kanë pritur në rradhë ditën e sotme për të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca.

Mes tyre kishte dhe persona të cilat kanë marrë dozën e parë të vaksinës kineze “Sinovac”. Të kënaqur për shërbimin që u është ofruar ata shprehen për mediat se nuk kanë patur asnjë efekt anësor nga vaksina.

“Jemi shumë të kënaqur, nuk kemi patur asnjë efekt. Nga 100% jemi shumë, shumë, të kënaqur”, tha njëri nga qytetarët.

Kujtojmë se një muaj më parë në Shqipëri mbërriten rreth 50 mijë doza të vaksinës AstraZeneca. Pas shumë spekullimeve se kjo vaksinë shkakton mpiksje gjaku shumë vende bllokuan përdorimin e kësaj vaksine nga qytetarët.

Mirëpo, pas shumë studimeve të bëra përsëri ju dha drita jeshile për përdorim EMA.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img