Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Në pronësi të biznesmenëve dhe politikanëve, pas sekuestrimit, fillon shembja e vilave luksoze në Brezovicë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Ferizajt në Kosovë dy muaj më parë zhvilloi një operacion të madh në zonën e Brezovicës, ku u sekuestruan 100 vila luksoze, të cilët u përkasin politikanëve dhe biznesmenëve.

U bë me dije se dy nga vilat e sekuestruaua, të cilat ishin ndërtuar pa lejë, i përkisnin vëllezërve biznesmenë të ish-presidentit të Hashim Thaçi, gjithashtu edhe  ish-ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj dhe tre gjykatësit Mustafë Tahiri, Bashkim Hyseni dhe Agim Maliqi figurojnë të jenë pronarë të disa prej vilave të sekuestruara.

Ndërkohë, ditën e sotme zëdhënësi në Komunën e Podujevës, Fatri Zhitia, ka bërë me dije se mëngjesin e sotëm ka filluar shembja e disa prej vilave.

” Sot në mëngjes ka filluar aksioni për rrënimin e vilave. Planifikohen 5 vila të rrënohen. Ditën e hënë do zhvillohej ky aksion, por policia ka kërkuar të shtyhet për sot për shkak të zhvillimeve”, tha ai.

Ai tha se nuk ka rezistencë nga banorët aty dhe ato vila që po rrënohen janë ndërtime pa leje.

 

Më shumë
spot_img
spot_img