Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Në prag të vendimit për negociatat, kreu i KLP shkon në Hagë dhe takon zyrtarin e lartë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në prag të vendimit për hapjen e negociatave të Shqipërisë, kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi ka udhëtuar drejt Hagës.

Mësohet se Ibrahimi është takuar me Willem van Nieuwerk, drejtuesin e Qendrës për Bashkëpunimin Ligjor Ndërkombëtar (The Center for International Legal Cooperation (CILC) 

Kjo vizitë ka si qëllim informimin e Holandës mbi Reformën në Drejtësi dhe ecurinë e luftës ndaj korruspsionit dhe krimit të organizuar

“Holanda pret rezultate reale në luftën ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit”, tha Nieuwerk, ndërsa theksoi se duhen ngritur menjëherë SPAK dhe BKH.

Ndërkohë pritet që kreu i KLP të takohet edhe me Prokurorin e Përgjithshëm të Holandës Gerrit van der Brug dhe Presidentin e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit të Mbretërisë së Holandës, Henk Navis.

Më shumë
spot_img
spot_img