Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

“Ne po hapim varret tona”, shefi i OKB-së në alarm: Mjaft e trajtuam natyrën si tualet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka përforcuar reputacionin e tij si një nga avokatët më të zëshëm për veprime urgjente për uljen e emetimeve të gazeve serrë.

Gjatë një konference ai ka thënë se “varësia jonë ndaj lëndëve djegëse fosile po e shtyn njerëzimin drejt zhdukjes. Ose e ndalojmë ose na ndalon. Dhe është koha për të thënë, mjaft. Mjaft të vrasim veten me karbon.

Mjaft duke e trajtuar natyrën si një tualet. Mjaft duke djegur dhe shpuar dhe minuar rrugën tonë më thellë. Ne po gërmojmë varret tona”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img