Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Në pikun e sezonit të verës, Borshi i lënë pas dore, zona bregdetare “mbytet” nga mbeturinat, fshati turistik pret pushues të shumtë, por pa rrugë

Lajme të ngjashëm

Dhe pse një ndër fshatrat turistike më të bukura, Borshi nuk i ngjan aspak një vendi bregdetar që pret me qindra turistë.

Siç shihet dhe në videon e mëposhtme mbeturinat “mbysin” fshatin turistik, që edhe këtë vit ka pritur një numër të lartë vizitorësh, për shkak të ujërave të kristalta për plazh dhe bukurive natyrore.

Problemi qëndron tek infrastruktura, rruga që çon në fshatin turistik të Borshit është e shkatërruar dhe kjo ka disa kohë që është ngritur si problematikë dhe askush duket se s’ka menduar të vëjë “dorë” në të.


Më shumë