Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Në përvjetorin e ndarjes nga jeta, Vjosa Osmani vendos lule në memorialin e djalit të Joe Biden: Shërbeu larg familjes për paqen e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar djalin e presidentit të SHBA, Joe Biden, Beau Biden, në përvjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Osmani së bashku me bashkëshortin dhe dy vajzat ditën e sotme kanë vendosur kurora lulesh në memorialin i cili i është dedikuar atij.

 “Sot, në përvjetorin e ndarjes nga jeta të Beau Biden, iu bashkuam përkujtimeve të familjes Biden për të.

Beau shërbeu në Kosovë, larg familjes dhe vendit të tij, për ta ndihmuar shtetndërtimin në Kosovë dhe funksionimin dhe sundimin e ligjit në vendin tonë. 

Prandaj, sot vendosëm lule pranë memorialit dedikuar atij, në përkujtim të shërbimit të kryer prej tij për vendin tonë, si dhe të gjithë atyre burrave e grave që qëndruan pranë nesh në kohë sfiduese, duke i shërbyer paqes e shtetndërtimit në Kosovë”, shkruan Vjosa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img