Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Në pak ditë bëj dy vite në Shqipëri”, Yuri Kim: Kanë qenë emocionuese dhe të mrekullueshme! Jam fokusuar te…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim për pak ditë bën dy vite nga mbërritja e saj në Shqipëri. Ajo shprehet se kjo periudhë ka qenë emocionues dhe e mrekullueshme.

Kim tha në një intervistë për “Euronews Albania”, se gjatë këtyre dy viteve ka qenë e fokusuar në pre prioritete; demokracinë, mbrojtjen dhe biznesi.

“Në pak ditë do të mbushen 2 vjet që kur arrita në Shqipëri. Dhe më duhet të them se kanë qenë dy vite të mrekullueshëm dhe shumë emocionues. Kanë ndodhur shumë gjëra. Kam pasur tre prioritete këtu, demokracia, mbrojtja dhe biznesi. Kemi bërë përparim te të treja.

Prespektiva për investime të tjera amerikane është shumë pozitive, Shqipëria ka një forcë të re dhe po punon mirë me fqinjët e saj, me nisma si “Ballkani i Hapur””, u shpreh Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img