Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

“Ne nuk kemi asnjë problem me gazin”, Erdogan ironizon Europën: Ata po shpërndajnë batanije në Parlament

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka folur në lidhje me krizën energjitike dhe pasojat e saj në Europë.

E teksa ka komentuar këtë situatë, Erdogan nuk ka kursyer as ironinë. Ai është shprehur se Turqia nuk ka asnjë asnjë problem me gazin, ndërsa me ironi thotë se Europa po merr batanije dhe jorgan në Kuvend.

“Gjithë Europa po mendon “si do ja bëjmë dhe si do ta kalojmë dimrin.” Por me ndihmën e Zotit ne nuk kemi asnjë problem. Shikoni se çfarë po bëjnë ata për të kursyer energji elektrike. Ata në Parlament po shpërndajnë batanije dhe jorgan” tha ai.

Më shumë
spot_img
spot_img