Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Në një javë zbulohen tre kopshte private në Fier, të palicensuar nga Ministria e Arsimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre kopshte private për fëmijë janë zbuluar nga Policia e Fierit. Mësohet se asnjë prej këtyre subjekteve arsimore nuk ishte i licensuar nga Ministria e Arsimit për ushtrimin e aktivitetit.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier proceduan penalisht për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”, shtetasen E. K., 46 vjeçe, banuese në Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Daullas, në subjektin në pronësi të saj (kopsht privat), u konstatua se ky subjekt nuk ishte licencuar nga ana e Ministrisë së Arsimit, për kryerjen e këtij aktiviteti. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thotë Policia.

Më shumë
spot_img
spot_img