Në ndjekje të Talo Çelës, dështon një tjetër aksion i policisë për kapjen e të shumëkërkuarit

Publikuar tek: aktualitet, më 20:06 26-09-2020 Në ndjekje të Talo Çelës, dështon një tjetër aksion i policisë për kapjen e të shumëkërkuarit Talo Cela

Një tjetër operacion i policisë për kapjen e të shumëkërkuarit Talo Çela ka dështuar.

Burime për Abc News bëjnë me dije se mëngjesin e sotëm FNSH ka kontrolluar në fshatin Karakullak të njësisë administrative Bradashesh, ku edhe ka rrethuar banesën e Talo Çelës.

Pas kontrollit në banesën e tij, policia nuk ka mundur ta arrestojë, ndërkohë që ky ishte operacioni i 5 që dështon.

Talo Çela është në kërkim nga policia për shkak se dyshohet se është personi që dyshohet se modifikoi furgonin për grabitjen e Rinasit, ndërsa dyshohet edhe se ka kryer krimin e dyfishtë të vëllezërve Viktor dhe Besmir Haxhia në qytetin e Durrësit.

Talo Çela është person i shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar, pasi Gjykata për Krimet e Renda Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja e punonjësit të policisë” kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë, “Vjedhja me armë e kryer në bashkëpunim”, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe “Vrasja me paramendim, kryer në bashkëpunim”.

Ndërkohë vetëm pak ditë më parë vëllai i tij Bujar Çela u vra në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Bradasheshit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidenti me vdekje në Vlorë, policia jep detaje: Një 23-vjeçar me Passat...
Aksident në Berat, 2 vajza me ‘Benz’ përplasen me një automjet tjetër, njëra prej tyre dërgohet në spital »
Article Logic
Execution time: 0.013127088546753
array(1) { ["section"]=> string(99) "ne-ndjekje-te-talo-celes-deshton-nje-tjeter-aksion-i-policise-per-kapjen-e-te-shumekerkuarit-221783" }