Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Ne na mbeti në derë, politologu Krasniqi për samitin e BE: Shqipëria oposioni i vetëm, shtetet e tjera ishin në krizë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Politologu Afrim Krasniqi ka reaguar në lidhje me mbajtjen e samitit të Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në Shqipëri më 6 Dhjetor.

Sipas tij europianëve e vetmja zgjidhje për të mbajtur Samitin i mbeti Shqipëria pasi vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor janë në krizë.

Më tej Krasniqi thekson se ardhja e liderëve të BE në vendin tonë është një lajm i mirë dhe protesta e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, më 6 dhejtor është pa sens dhe absurde.

“Bosnja dhe Hercegovina dhe Mali i Zi në krizë, Maqedonia e Veriut e kontestuar, Serbia zgjodhi Rusinë, Kosova në krizë me Europën, Shqipëria mbeti opsioni i vetëm. Jo si meritë, por zgjidhje e detyrueshme teknike.

Për ne është fat & lajm i mirë. Personalizimi nga KM tipar banalizimi i politikës. Protesta, pa sens & absurde. Ne kemi nevojë për më shumë BE si frymë & vlera & standarde”, shkruan ai.

 

Më shumë


spot_img

spot_img