Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Në mungesë të PD-së, Rama fton demokratët ta votojnë në 18 qershor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se prej ditës së nesërme, nëse nuk arrihet një marrëveshje në orët që kanë mbetur, Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit pa Partinë Demokratike.

Me këtë rast, Edi Rama i bëri thirrje demokratëve që të votojnë Partinë Socialiste, derisa PD-ja të rilindë sërish.

“Por në mungesë të PD-së në zgjedhjet e 18 qershorit ne nuk do të harrojmë për asnjë çast, asnjë shqiptar e shqiptare që është mësuar të votojë për PD-në.

Dhe duke respektuar këdo prej tyre që do të presë në shtëpi rilindjen e vështirë të kësaj partie që vitet që vijnë, do të ftojmë dhe mirëpresim çdo demokrat të arsyeshëm të na bashkohet në betejën për Shqipërinë që duam me shtet, punë, mirëqënie për të gjithë”, deklaroi Rama.

Më shumë

spot_img