Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Në muajin e 7-të të shtatzënisë, ndërron jetë nga Covid 18-vjeçarja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut, ku ka humbur jetën një 18-vjeçare shtatzënë si pasojë e Covid-19.

Mediat vendase bëjnë me dije se 18-vjeçarja ishte në muajin e 7 të shtatzënisë dhe se prej disa ditësh po luftonte me virusin vdekjeprurës, betejë të cilën nuk arriti ta fitonte.

E reja vuante nga sëmundja e zemrës çfarë ka ndikuar edhe më shumë në shëndetin e saj.

“Të gjithë nga familja e saj ishin pozitivë në Covid-19, por ajo te ne u pranua me pasqyrë klinike të rëndë. Meqë kishte komplikime, gjegjësisht sëmundje të rëndë të zemrës dhe sindrom të rrallë gjenetik, për shkak të përkeqësimit të gjendjes e dërguam në klinikat në Shkup, ku pas disa ditësh mjekim ka vdekur”, tha drejtori i Spitalit të Gjevgjelisë, Dimitar Kërxhev.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img