Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Në mes të rrugës me dy fëmijë, vijnë ndihmat e para për gruan në nevojë, reagon edhe Shërbimi Social

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ae27f1b1f897c8175481f037c506aee

Tre ditë më parë Newsbomb.al publikoi historinë tronditëse të një gruaje e cila jeton në varfëri ekstreme së bashku me dy fëmijët e saj. Publikimi i historisë ndikoi në sensibilizimin e shumë qytetarëve brenda dhe jashtë vendit, përfshirë shqiptarë nga SHBA dhe Australia, ndërsa për rastin ka reaguar edhe Shërbimi Social.

Sonila Mustaj, vajza që vuri në dijeni redaksinë tonë për historinë e Denisa L., tregon se ndihmat e para në ushqime dhe veshje kanë mbërritur te gruaja. Mustaj sqaron gjithashtu se ka pasur sot një bisedë telefonike me Drejtoreshën e Shërbimit Social, Etleva Bisha, e cila i ka kërkuar të dhënat e gruas.

Gjithsesi, për Denisën dhe dy djemtë e saj, njeri prej tyre invalid, ka nevojë ende për ndihma, pasi familja ndodhet pa shtëpi dhe pa asnjë burim financiar.

Lexo: Një histori tej njerëzores në newsbomb.al: Hapa derën dhe e pashë të mbështetur pas murit me një copë letër në dorë 

13501951_586518308174213_5371406069867961078_n.jpg

13563498_586882541471123_1799355349_n.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img