Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Në mes të luftës, Ministrja e Jashtme gjermane shkon në Ukrainë, viziton banorët në Bucha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock ka mbërritur në Ukrainë në një udhëtim të paparalajmëruar.

Baerbock, po zhvillon takime me banorët vendas në Bucha, ku ushtria ruse është akuzuar për kryerjen e krimeve të luftës.

Ministrja është zyrtari më i lartë i qeverisë gjermane që viziton vendin që nga fillimi i pushtimit rus më 24 shkurt.

Moska ka mohuar se kanë kryer ndonjë krim në Bucha, pavarësisht se qindra ukrainas janë vrarë ndërsa qyteti ishte nën kontrollin rus për një muaj dhe një varr masiv u zbulua në kishë pas çlirimit të qytetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img