Hapësire reklamuese

Sporti

Në mbështetje të Kombëtares, djemtë e heroit Afrim Bunjaku nisen drejt Shqipërisë

Shkruar nga Newsbomb
Në mbështetje të Kombëtares, djemtë e heroit Afrim

Shqiptaria sot feston! Të gjithë shqiptarët kudo ku ndodhen do të mblidhen mbrëmjen e sotme në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, për të parë nga afër ndeshjen e djemve kuqezinj, të cilët padyshim do të sigurojnë fitoren e radhës për tu kualifikuar kështu në krye të grupit.

Së bashku me dhjetra tifozë nga Kosova janë nisur drejt kryeqytetit shqiptar edhe dy djemtë e heroit, Afrim Bunjakut, i cili humbi jetën mëngjesin e 24 shtatorit pas sulmit terrorist të serbëve në Banjskë.

Prezencën e dy djemve të heroit, Afrim Bunjaku e konfirmon një nga anëtarët e tifogrupit “Tifozat Kuq e Zi”. Gëzim Bajrami, tifozi nga Gjilani me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetet sociale ka publikuar foton me miqtë e tij dhe djemtë e Bunjakut.

 “U nisëm sot për festën e madhe të kombëtares tonë. Speciale është festa sonte, por dhe udhëtimi ynë është mbase më i veçanti për ne si TKZ.

Bashkë me ne sot, në festën e kombëtares tonë, janë edhe dy djemtë e heroit të Republikës, Afrim Bunjakut.

Sonte nga të gjitha trojet po bashkohemi në Tiranë. Idealet e heroit Afrim Bunjaku e shumë heronjëve të tjerë që nuk janë më në mesin tonë fizikisht, na bëjnë bashkë.

Përherë krenarë për ta. Përjetësisht me Shqipërinë tonë”, shkruan Gëzim Bajrami.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese